O Festiwalu

Tutaj ogólnie można napisać o festiwalu, od kiedy jest, jak się zaczęło, co można zobaczyć itd. itp. Wpisuję żeby był jakiś tekst. Można jakieś motto, cytat, zdanie otwierające.

Sorry, no posts matched your criteria.
New films

Latest Trailers

WYDARZENIA

Wystawy

Lorem ipsum dolor sit amet laoreet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.

Spotkania

Lorem ipsum dolor sit amet laoreet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.

Koncerty

Lorem ipsum dolor sit amet laoreet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.

Performance

Lorem ipsum dolor sit amet laoreet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.

Description

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil eros expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an. Eius lorem tincidunt vix at.

Additional Info

Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an. Eius lorem tincidunt vix at. Alienum phaedr um torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil eros expetendis in mei. Mei an pericu la euripidis, hinc partem ei est petendi.

Reviews

Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an. Eius lorem tincidunt vix at. Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil eros expetendis inmei.

t
 1. II edycja

  PRZEDMIOT

  Edycja „Spotkań Nierzypadkowych“, gdzie nazwa nawiązuje do surrealistycznego Manifestu Andre Bretona.

 2. III edycja

  MIŁOŚĆ

  Podstawowym problemem (tematem) tegorocznych spotkań jest pojęcie Miłości. Miłości nie tylko pojmowanej w kontekście uczucia, ale w wielu innych kontekstach, często niezauważalnych i niebezpośrednio wynikających z prowadzonych badań czy obszaru zainteresowań naukowych.

 3. IV edycja

  SZAŁ I SZALEŃSTWO

  Przekraczamy siebie – nie tylko tworząc, ale po prostu żyjąc – na wiele sposobów. Na wiele sposobów staramy się dokonać „samoprzekroczenia”, autotransgresji: wyrwać się z matni przypisanej nam kondycji i z naszej cielesnej powłoki – i znaleźć się „gdzie indziej”, w innym stanie i miejscu, powiedzieć sobie, jak objawiający poeta francuski, Arthur Rimbaud, że „JA to Ktoś Inny”.

  prof. Zbigniew Mikołejko

 4. V edycja

  TWARZ I MASKA

  „Dążenie do tego, aby za wszelką cenę zedrzeć z siebie maskę i ukazać swoją „prawdziwą twarz” od mniej więcej półwiecza stało się jednym z najważniejszych nakazów współczesnego świata, jednym niemal z dogmatów dzisiejszej kultury. Stało się węzłowym i obowiązującym problemem sztuki i literatury oraz rozmaitych gałęzi wiedzy.

  prof. Zbigniew Mikołejko

 5. VI edycja

  GRA

  Gra jest jednym z najbardziej uniwersalnych i najbardziej pojemnych pojęć. Pojęć obdarzonych tak wieloma znaczeniami, że w istocie nie da się ich wyliczyć. Wyrażają one najważniejsze aspekty tego, co nazywa się po prostu ludzką kondycją. I odnoszą się zarówno do rozmaitych przejawów naszej codziennej egzystencji, jak też do obszaru sztuki i literatury, filozofii i rozrywki, ekonomii i religii, polityki i psychologii, zabawy i nauk ścisłych, kryminalistyki i wojny, informatyki i magii.

 6. VII edycja

  UCZTA

  Dwie opowieści o biesiadzie wyznaczają w istocie drogę wiary i umysłowości Zachodu. Mowa oczywiście o Uczcie Platona, która w znacznej mierze rozpoczyna i stymuluje losy naszej myśli, i o Ostatniej Wieczerzy, która jest jednym z aktów założycielskich chrześcijaństwa (ale także przecież i doniosłym tematem sztuki).

  prof. Zbigniew Mikołejko

 7. VIII edycja

  CUD

  W przypadku cudu nie sposób jest mówić o prawidłach – sama obecność cudu jest fundamentalnym paradoksem – będąc dostępnym naszym zmysłom, wymyka się naszemu rozumieniu. Zamiast proponować program cudów na nadchodzący festiwal, spójrzmy na niego raczej jako na przestrzeń otwartą na paradoksy – w której pojawi się możliwość cudu, choć bez jego gwarancji.

  Grzegorz Brzozowski

meet us

edge’s production team

Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctr ali aeni sollic consequat ipsutis sem nibh id elit. Duis sed nibh vl a sit amet nibh vulpate. Dolor orem Ipsn vel velit auctor eiusmod reus tempor.

g
Nick Cattouse

Director, Producer

g
Paul Evans

Editor

g
Alice Finney

Art Director

The Latest News

Stories & events

  Sorry, no posts matched your criteria.